18. februar 2019

Športna dvorana v Gorenji vasi predana uporabi za šolsko športno vzgojo

Danes, 18. februarja 2019, ob 8:28 uri sta župan občine Gorenja vas – Poljane Milan Čadež in ravnatelj OŠ Ivana Tavčarja Izidor Selak z rezanjem traku na sredinskem krogu novo zgrajene Športne dvorane predala v uporabo osnovnošolcem vadbeno površino velikosti 45 x 24 m, ki jo bo mogoče koristiti tudi po tretjinah.

Športnim pedagogom sta zaželela varno in uspešno športno vadbo. Gradnja se je pričela spomladi pred dvema letoma, prav na prvi pomladni dan je bil položen temeljni kamen. V tem času je bila zgrajena tudi nova kotlovnica na sekance za osnovno šolo in dvorano, ki je pričela obratovati že jeseni, na začetku kurilne sezone. Na novo je bilo zgrajeno tudi novo parkirišče in zunanje igrišče s tekaškimi stezami, katero se ta mesec že uporablja, saj je bilo uporabno dovoljenje za celoten kompleks pridobljeno konec januarja.

Prav tako se je z današnjim dnem za učence od 1. do 4. razreda začel uporabljati vhod za nižje razrede, to je na lokaciji, kot je bil že pred začetkom gradnje.

Osnovna šola Ivana Tavčarja v Gorenji vasi bo dvorano za potrebe športne vzgoje koristila do 16. ure, potem pa bo športna dvorana na voljo za rekreativne in druge športne aktivnosti ter prireditve, upravljavec bo pa Zavod za turizem in kulturo Poljanska dolina. Uradno odprtje in slovesna predaja namenu celotnega kompleksa je predvidena v mescu maju.

Celotna investicija v športni kompleks, ki obsega sodobno opremljeno dvorano z novimi zunanjimi športnimi in prometnimi ureditvami ter novo kotlovnico, je znašala dobre štiri milijone evrov, od česar je EKO sklad prispeval pol milijona evrov. Glavni izvajalec je bilo podjetje Dema plus iz Ljubljane, ki je investicijo izvajal po projektih Arhitekturnega biroja Ravnikar - Potokar z odgovornim projektantom Robertom Potokarjem.

Skupaj z vami se veselimo velike pridobitve za učence in lokalno skupnost.