02. julij 2018

Otvoritev razstave KD Deteljica: Cvetje v jeseni

Zavod Poljanska dolina in Občina Gorenja vas-Poljane bosta v sodelovanju z KD Deteljica iz Gorenje vasi v petek, 6. 7. 2018, ob 16. uri na Tavčarjevem dvorcu na Visokem na ogled postavila razstavo Cvetje v jeseni.

Odprtje bomo popestrili s kulturnim programom, razstava pa bo obiskovalcem na ogled vse do sredine oktobra.

Mnoga lepa praznovanja ob 100 obletnici povesti Cvetje v jeseni so navdušile tudi nas – klekljarice društva Deteljica iz Gorenje vasi, da smo poskusile ujeti delček te zgodbe v naše čipke. Sklekljale smo nekaj značilnih prizorov te povesti, ki je posneta tudi na filmski trak, npr. ples Janeza in Mete na farnem žegnanju, Meto, ki ji je Janez na štantu kupil lectovo srce s šaljivim napisom, kozolec in pred njim kokošja družina,... Namestile smo besedila iz knjige, ki opisujejo posamezne prizore. Veliko pozornosti pa smo namenile rožici, ki cveti zadnja in je dala tudi naslov tej povesti – to je Kristusova srajčka.

Vljudno vabljeni na Tavčarjev dvorec na Visokem na otvoritev čudovite razstave!

Priloge

Zapora javne poti Suša - Jelovica

Zaradi asfaltiranja javne poti Suša - Jelovica je danes 9.7. in jutri 10.7.2018 popolna zapora za ves promet. Asfaltira se odsek na koncu občinske poti, kjer se prične gozdna cesta.

Obvoz za Črni Kal poteka skozi Sušo, Dolenjo Žetino in Gorenjo Žetino.

Uporabnike ceste prosimo za razumevanje.