26. junij 2018

Energetska sanacija podružnične Šole Sovodenj

Občina Gorenja vas – Poljane je v teh dneh pridobila sklep Ministrstva za infrastrukturo RS o odobritvi nepovratnih sredstev za energetsko sanacijo Podružnične šole Sovodenj v višini 156.966,90 eur, kar predstavlja 40 % upravičenih stroškov investicije, ki v delu energetske obnove skupno znašajo 392.417,35 eur. Z navedeno investicijo je občina v letošnjem aprilu uspešno kandidirala na razpis za nepovratna sredstva za povečanje učinkovitosti rabe energije v javnem sektorju.

Investicija obsega energetsko sanacijo objekta, ki vključuje prenovo fasade in oken ter strešne kritine in menjavo energenta, saj bo namesto  peči na kurilno olje vgrajena sodobna toplotna črpalka zrak voda. V okviru prenove objekta bo izvedena tudi sanacijo strojnih in elektroinštalacij s sanacijo centralne kuhinje in vseh sanitarij – objekt je bil namreč grajen v letu 1938, zato je poleg energetske sanacije potrebno izvesti tudi investicijsko vzdrževalna dela. Skupna vrednost projekta zato znaša dobrih 500.000 eur brez DDV, dela pa se bodo začela po izbiri izvajalca del, predvidoma v maju 2019, zaključena pa bodo v letu 2020.

Zapora javne poti Suša - Jelovica

Zaradi asfaltiranja javne poti Suša - Jelovica je danes 9.7. in jutri 10.7.2018 popolna zapora za ves promet. Asfaltira se odsek na koncu občinske poti, kjer se prične gozdna cesta.

Obvoz za Črni Kal poteka skozi Sušo, Dolenjo Žetino in Gorenjo Žetino.

Uporabnike ceste prosimo za razumevanje.