12. junij 2018

Pomoč gasilcev v Črnomlju

V sredo, 13. junija 2018, so se člani 4 prostovoljnih gasilskih društev iz Občine Gorenja vas - Poljane (PGD Gorenja vas, PGD Trebija, PGD Sovodenj, PGD Lučine) odpravili pomagat v Črnomelj, ki ga je prejšnji teden prizadela katastrofalna toča.

Naluknjane strehe, cele vasi, kjer so hiše za silo pokrite s polivinilom, obupani prebivalci in strah v njihovih očeh, kaj bodo prinesli naslednji dnevi, kdaj in kako bodo vse sanirali. Domačini so pokazali veliko hvaležnost gasilcem, ki jim pomagajo za silo prekriti strehe, da jim voda ne teče v hišo, hlev, skedenj. Njihove iskrene besede "Hvala vam gasilci", ki povejo več kot 100 stavkov. Tako bi lahko na kratko strnili naše občutke, ki smo jih doživljali ob pomoči Črnomeljskim prebivalcem,'' so nam zapisali.

Zopet se je solidarnost in pomoč naših gasilcev izkazala za ključno v hitri pomoči prizadetim.

HVALA pridni in požrtvovalni gasilci! Ko bi vsaj vsi znali takole stopiti skupaj!

Občina Gorenja vas - Poljane

Popolna zapora ceste med Gorenjo vasjo in Dolenjo Dobravo

Izvajalec del, Gorenjska gradbena družba, d.d., obvešča, da bo zaradi asfalterskih del v sklopu ureditve regionalne ceste R2-407/1144 Gorenja vas - Ljubljanica, od km 0,290 do km 1,230, popolna zapora cestnega odseka med Gorenjo vasjo in Dolenjo Dobravo v petek, 17. 8. 2018, med 8. in 17. uro.

Obvoz bo urejen preko Vrhnike, Horjula in Polhovega Gradca.

Hvala za razumevanje.