23. maj 2018

SPREJEM OLIMPIJCEV

Župan Milan Čadež je sprejel letošnje olimpijce, skakalki Emo Klinec in Niko Križnar ter biatlonca Lenarta Oblaka, ki so se udeležili Zimskih olimpijskih iger v Pjongčangu, Južni Koreji. Nika Križnar je poskrbela za najboljšo uvrstitev med dekleti na ženski skakalni preizkušnji s sedmim mestom, Ema Klinec pa je tekmovanje končala na 14. mestu. Lenart Oblak, ki je na biatlonskem štafetnem tekmovanju zamenjal Jakova Faka, pa je skupaj z ekipo pritekel na 10. mesto v štafeti 4 x 7,5 km, moški.

Ob tem pa je vredno omeniti in pohvaliti tudi druge njihove uspehe v zadnjih dveh sezonah: Ema Klinec je na tekmi Mladinskega svetovnega prvenstva 2017 v ameriškem Park Cityju osvojila eno zlato ter dve srebrni medalji. Na Mladinskem svetovnem prvenstvu 2018 v švicarskem Kandterstegu pa ja osvojila srebrno medaljo med posameznicami, na moštveni tekmi pa je skupaj z ekipo osvojila zlato medaljo in se veselila naslova ekipnih svetovnih prvakinj. Nika Križnar je na tekmi Mladinskega svetovnega prvenstva 2017 v ameriškem Park Cityju osvojila zlato, srebrno in bronasto medaljo. Na Mladinskem svetovnem prvenstvu 2018 v švicarskem Kandterstegu pa je postala prvakinja in osvojila zlato medaljo med posameznicami, na moštveni tekmi pa je skupaj z ekipo osvojila zlato medaljo in se veselila naslova ekipnih svetovnih prvakinj. Lenart Oblak je v svetovnem pokalu leta 2017 osvojil 35. mesto v Anterselva, posamično, 74. mesto v Kontiolahti, sprint in 77. mesto v Östersund v individualnem tekmovanju.

Župan je domačim, poljanskim olimpijcem čestital za odlične športne rezultate, ki so jih dosegli na Zimskih olimpijskih igrah 2018 v Pjongčangu in jim zaželel veliko športne sreče tudi v prihodnjih tekmovalnih sezonah. Olimpijci pa so ob tem izrazili veselje in zadovoljstvo, da v domačem kraju cenimo in opazimo njihovo delo in uspehe.