17. april 2018

Voda iz Vodovoda Podvrh-Zapreval od februarja 2018 ni več klorirana

Občina Gorenja vas Poljane obvešča občane, ki se z vodo oskrbujejo iz vodovoda Podvrh-Zapreval, da ta od februarja ni več klorirana.

Namesto začasnega kloriranja (začasno uvedeno kot preventivni ukrep v septembru 2017 in sicer zaradi občasne prisotnosti kolofornih bakterij) se voda na tem vodovodu od februarja dezinficira z UV svetlobo, kar dodatno prispeva k mikrobiološki varnosti vodooskrbe.

Učinkovitost UV dezinfekcije so potrdile tudi vse dosedanje analize pitne vode. Vrednost investicije v UV opremo znaša nekaj nad dvanajst tisočakov.