02. februar 2018

Pešec, bodi viden, bodi previden

Nacionalna preventivna akcija PEŠEC: 5. – 11. februar 2018

Javna agencija RS za varnost prometa tudi ob letošnji nacionalni akciji PEŠEC s sloganom Bodi viden, bodi previden opozarja na veliko ranljivost pešcev v prometu, predvsem otrok in starejših. Agencija voznike motornih vozil poziva, da pešcem posvetijo pozornost: zmanjšajo hitrost vožnje v naseljih ter jim odstopijo prednost na prehodih. Pešcem pa svetuje, da svojo vidnost povečajo z odsevniki in svetlimi oblačili.  V ospredju akcije je predstavitev portala Načrti šolskih poti.

Poleg preventivno-vzgojnih aktivnosti bo v času trajanja nacionalne preventivne akcije potekal tudi okrepljen nadzor s strani Policije in občinskih redarstev, ki bodo spremljali pravilno ravnanje voznikov kot tudi pešcev v cestnem prometu. V tem času je izjemnega pomena, da se pešce ozavešča o pomenu večje vidnosti v prometu (z uporabo odsevnih trakov, kresničk ipd), hkrati pa je pomembno  tudi ozaveščanje voznikov, da so bolj pozorni na pešce, v naseljih in predvsem v okolici šol zmanjšajo hitrost, so pozorni na starejše in otroke.

Več informacij na Agencija za varnost prometa.

Zapora javne poti Suša - Jelovica

Zaradi asfaltiranja javne poti Suša - Jelovica je danes 9.7. in jutri 10.7.2018 popolna zapora za ves promet. Asfaltira se odsek na koncu občinske poti, kjer se prične gozdna cesta.

Obvoz za Črni Kal poteka skozi Sušo, Dolenjo Žetino in Gorenjo Žetino.

Uporabnike ceste prosimo za razumevanje.