25. november 2017

Koncert Orkestra Slovenske vojske

V sklopu praznovanj ob občinskem prazniku smo v petek, 24. 11. 2017, v telovadnici Osnovne šole Poljane ponovno doživeli nepozaben večer ob koncertu Orkestra Slovenske vojske s posebnim gostom večera, opernim solistom Janezom Lotričem.

Čudovito uigran orkester je s pestrim glasbenim programom ponovno navdušil polno dvorano, ki je zato ob sklepu koncerta navdušeno aplavdirala v ritmu slovite skladbe Johana Straussa Radecki marš, za dirigentsko palico pa je na povabilo dirigentke Andreje Šolar, samozavestno poprijel kar učenec gostujoče šole.

Prav spričo navdušenja poslušalcev in visokih gostov koncerta letošnji že drugi zaporedni tovrstni koncert zagotovo ne bo zadnji, saj je orkester prihodnje leto ponovno povabljen v Poljansko dolino!

Preventivno prekuhavanje vode iz javnega vodovoda Trebija - Gorenja vas - Todraž

Občina Gorenja vas-Poljane obvešča vse uporabnike vode, ki se oskrbujejo z vodo iz javnega vodovoda Trebija – Gorenja vas - Todraž, da je zaradi izpada elektrike in zaznavne motnosti vode, priporočamo preventivno prekuhavanje pred zaužitjem do preklica.

Potem, ko voda zavre, običajno zadostuje, da burno vre še eno minuto, tri minute pa povsem zadošča. Izvajamo vse potrebne ukrepe, Nacionalni laboratorij za zdravje okolje in hrano bo takoj odvzel vzorce za laboratorijske preiskave. O preklicu ukrepa preventivnega prekuhavanja pitne vode pred zaužitjem vas bomo obvestili.

Hvala za razumevanje !