29. november 2017

Slavnostna akademija s podelitvijo občinskih priznanj za leto 2017

V soboto, 25. novembra 2017, smo v Sokolskem domu v Gorenji vasi počastili praznik Občine Gorenja vas - Poljane in podelili priznanja Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2017.

Letošnji kulturni program so pripravili člani Kulturnega društva dr. Ivan Tavčar Poljane: Jerneja Bonča, Anica Berčič, Maruša Šubic, Jaka Gantar, Gašper Čadež in Andrej Šubic, ki se je podpisal tudi pod scenarij in režijo. Program sta popestrila tudi plesalca, Dunja Pustavrh in Jaka Osredkar, ki plešeta pod mentorstvom Petre Slabe.

Po kulturnem programu so bila podeljena priznanja občine za leto 2017.

Naziv Častni občan je bil posthumno podeljen Alojziju Oražmu za dolgoletno zgledno pastoralno delo ter skrb za ohranjanje cerkvene stavbne dediščine Župnije Trata – Gorenja vas.

Plakete Občine Gorenja vas – Poljane so prejeli Andrej Šubic za obsežno gledališko in književno ustvarjanje v Poljanah, Župnija Poljane nad Škofjo Loko za šeststoletno duhovno poslanstvo ter za ustvarjanje in ohranjanje kulturne dediščine v Poljanski dolini ter Župnija Leskovica ob počastitvi 500-letnice posvetitve cerkve sv. Urha.

Priznanja Občine Gorenja vas – Poljane so prejeli mag. Tone Košir za izvirne opise krajev, ljudi in življenja na Lučinskem, Kulturno-umetniško društvo Sovodenj za oblikovanje kulturnega utripa v minulih 70. letih, Osnovna šola Poljane, Podružnična šola Javorje za vpetost šole v življenje Krajevne skupnosti Javorje ter Uredniški odbor knjižnih izdaj »Moj kraj skozi čas, 1. in 2. del« za opise življenja in ljudi v Krajevni skupnosti Sovodenj in fari Nova Oselica.

Priznanje župana Občine Gorenja vas – Poljane je za pridobljeni naziv "Mladi gospodar leta 2017" prejel Jakob Dolinar

Preventivno prekuhavanje vode iz javnega vodovoda Trebija - Gorenja vas - Todraž

Občina Gorenja vas-Poljane obvešča vse uporabnike vode, ki se oskrbujejo z vodo iz javnega vodovoda Trebija – Gorenja vas - Todraž, da je zaradi izpada elektrike in zaznavne motnosti vode, priporočamo preventivno prekuhavanje pred zaužitjem do preklica.

Potem, ko voda zavre, običajno zadostuje, da burno vre še eno minuto, tri minute pa povsem zadošča. Izvajamo vse potrebne ukrepe, Nacionalni laboratorij za zdravje okolje in hrano bo takoj odvzel vzorce za laboratorijske preiskave. O preklicu ukrepa preventivnega prekuhavanja pitne vode pred zaužitjem vas bomo obvestili.

Hvala za razumevanje !