21. november 2017

Občasne 30 minutne zapore javne poti Gorenja vas - Hotavlje (pri pokopališču)

Od 22.11. do 06.12.2017

Zaradi rekonstrukcije vodovoda Gorenja vas, bodo 14 dni občasne do 30 minutne popolne zapore javne poti mimo pokopališča Goreja vas. Zapore bodo vsak dan med 7 in 17 uro. Izven tega časa bo cesta normalno prevozna. Obvoz poteka preko Hotaveljske brvi. Uporabnike ceste prosimo za razumevanje.

Preventivno prekuhavanje vode iz javnega vodovoda Trebija - Gorenja vas - Todraž

Občina Gorenja vas-Poljane obvešča vse uporabnike vode, ki se oskrbujejo z vodo iz javnega vodovoda Trebija – Gorenja vas - Todraž, da je zaradi izpada elektrike in zaznavne motnosti vode, priporočamo preventivno prekuhavanje pred zaužitjem do preklica.

Potem, ko voda zavre, običajno zadostuje, da burno vre še eno minuto, tri minute pa povsem zadošča. Izvajamo vse potrebne ukrepe, Nacionalni laboratorij za zdravje okolje in hrano bo takoj odvzel vzorce za laboratorijske preiskave. O preklicu ukrepa preventivnega prekuhavanja pitne vode pred zaužitjem vas bomo obvestili.

Hvala za razumevanje !