20. november 2017

Balinanje v utrdbi na Golem vrhu

V soboto, 18. 11. 2017, je že sedmič zapored potekalo tekmovanje v balinanju v podzemni utrdbi na Golem vrhu za Pokal Rupnikove linije.

Po napeti in preobratov polni finalni tekmi si je prvo mesto priigrala ekipa iz Zminca, druga sta bila tekmovalca ekipe Aldes iz Poljan, tretje mesto pa je zasedla ekipa Videm iz Poljan.
Za obiskovalce smo pripravili tudi bogat spremljevalni program Ogledali in odigrali so lahko zanimivo in atraktivno šahovsko simultanko, kupili veliko različnih domačih dobrot na podzemni tržnici in ugibali težo pršuta, ki je na koncu romal obiskovalcu iz Poljan, ki se je z ugibanjem teže dejanski najbolj približal. Obiskovalcem je bila ponujena tudi možnost ogleda podzemne utrdbe pod strokovnim vodstvom turističnega vodnika.
Srečno in nasvidenje na 8. tekmovanju v balinanju za Pokal Rupnikove linije.

Preventivno prekuhavanje vode iz javnega vodovoda Trebija - Gorenja vas - Todraž

Občina Gorenja vas-Poljane obvešča vse uporabnike vode, ki se oskrbujejo z vodo iz javnega vodovoda Trebija – Gorenja vas - Todraž, da je zaradi izpada elektrike in zaznavne motnosti vode, priporočamo preventivno prekuhavanje pred zaužitjem do preklica.

Potem, ko voda zavre, običajno zadostuje, da burno vre še eno minuto, tri minute pa povsem zadošča. Izvajamo vse potrebne ukrepe, Nacionalni laboratorij za zdravje okolje in hrano bo takoj odvzel vzorce za laboratorijske preiskave. O preklicu ukrepa preventivnega prekuhavanja pitne vode pred zaužitjem vas bomo obvestili.

Hvala za razumevanje !