09. oktober 2017

Motena oskrba vode na vodovodu Zarobar - Hlavče njive - Brda

Upravljavec javnega vodovoda Zarobar – Hlavče njive – Brda, Občina Gorenja vas – Poljane, obvešča vse uporabnike vode, ki se oskrbujejo z vodo iz omenjenega vodovoda, da bo od ponedeljka, 9. do petka 13. oktobra 2017 med 22.00 in 5.00 uro, občasno motena oskrba vode, zaradi iskanja okvare na vodovodu, zato se bodo občasno zapirali posamezni kraki cevovoda.

Do odkritja okvare in sanacije le-te, vas prosimo za strpnost in razumevanje.

Preventivno prekuhavanje vode iz javnega vodovoda Trebija - Gorenja vas - Todraž

Občina Gorenja vas-Poljane obvešča vse uporabnike vode, ki se oskrbujejo z vodo iz javnega vodovoda Trebija – Gorenja vas - Todraž, da je zaradi izpada elektrike in zaznavne motnosti vode, priporočamo preventivno prekuhavanje pred zaužitjem do preklica.

Potem, ko voda zavre, običajno zadostuje, da burno vre še eno minuto, tri minute pa povsem zadošča. Izvajamo vse potrebne ukrepe, Nacionalni laboratorij za zdravje okolje in hrano bo takoj odvzel vzorce za laboratorijske preiskave. O preklicu ukrepa preventivnega prekuhavanja pitne vode pred zaužitjem vas bomo obvestili.

Hvala za razumevanje !