27. september 2017

Župan sprejel 27-letnega Jakoba Dolinarja, mladega gospodarja leta 2017

V Zgornjih Gorjah je 2. septembra 2017 potekalo tekmovanje za mlado kmetico in mladega gospodarja leta 2017. Zna­nje, pridob­lje­no na različnih izo­braž­e­va­njih, zdru­že­no s kan­čkom sre­če je do zma­ge pri­pe­lja­lo mla­de­ga 27-letnega Ja­ko­ba Do­li­nar­ja iz Sta­re Ose­li­ce v Poljanski dolini.

»Ključe« 57 hektarjev velike hribovske kmetije sta mu mama Danica in oče Zvonko v roke predala pred dvema letoma. Njihova glavna panoga je prireja in predelava mleka v različne mlečne izdelke kot so sir, skuta, jogurt, maslo, ... Jakob je na izboru med šestimi kandidati pokazal največ teoretičnega znanja. Slednji je bil sestavljen iz poznavanja pridelave mleka, izdelave suhomesnatih izdelkov in piva ter poznavanja rastlinstva in živalstva Triglavskega narodnega parka. Pri praktičnem delu pa so kandidati poleg peke jabolčnega »štrudla« in napihovanja (blejskega) laboda morali opasati tudi štiri kravje zvonce okrog pasu ter zraven vriskati.

Jakob je bil zmage zelo vesel, hkrati pa je bila tudi veliko presenečenje, saj zmage ni pričakoval. Sam pravi, da mu zmaga prinaša tudi nekaj odgovornosti, a v tem vidi veliko pozitivnega saj mu prinaša dobro promocijo njihove kmetije in kmetijstva nasploh. V veliko podporo so mu bili tudi navijači – poleg domačih še prijatelji iz okolice Sovodnja v Poljanski dolini.

Preventivno prekuhavanje vode iz javnega vodovoda Trebija - Gorenja vas - Todraž

Občina Gorenja vas-Poljane obvešča vse uporabnike vode, ki se oskrbujejo z vodo iz javnega vodovoda Trebija – Gorenja vas - Todraž, da je zaradi izpada elektrike in zaznavne motnosti vode, priporočamo preventivno prekuhavanje pred zaužitjem do preklica.

Potem, ko voda zavre, običajno zadostuje, da burno vre še eno minuto, tri minute pa povsem zadošča. Izvajamo vse potrebne ukrepe, Nacionalni laboratorij za zdravje okolje in hrano bo takoj odvzel vzorce za laboratorijske preiskave. O preklicu ukrepa preventivnega prekuhavanja pitne vode pred zaužitjem vas bomo obvestili.

Hvala za razumevanje !