25. julij 2017

Košnja ob občinskih cestah

Pričetek del 25.07.2017

Danes se je pričela strojna košnja ob občinskih cestah. Izvajalec del je MJD Janez Mezeg s.p.. Košnja se vsako leto izvede na približno 200 km občinskih cest. Upoštevajo se predlogi krajevnih skupnostih, ki so bili posredovani do 18.07.2017. Košnja, ki se izvaja enkrat letno traja predvidoma 4 tedne. Občane naprošamo, da bodo pozorni na stroj, ki izvaja košnjo, in prilagodijo svojo hitrost na način, da lahko počasi obvozijo stroj.

Praznovanje ob 100-letnici povesti Cvetje v jeseni

V letošnjem letu mineva sto let, odkar je Tavčarjeva povest Cvetje v jeseni v nadaljevanjih začela izhajati v podlistku Ljubljanskega zvona. Občina Gorenja vas - Poljane in Loški muzej Škofja Loka bomo to častitljivo obletnico obeležili s serijo dogodkov na Visoški domačiji v Poljanski dolini, ki bodo potekali od 24. do 28. avgusta 2017. Več o posameznih dogodkih si lahko preberete v priloženem vabilu.