19. junij 2017

Otvoritev knjižnice Gorenja vas

V četrtek, 22. 6. 2017, bo uradno odprtje nove gornjevaške knjižnice v 2. nadstropju prenovljenega Sokolskega doma Gorenja vas.

Ob 19. uri bo pred Sokolskim domom sprejem kočije, s katero bo sam Ivan Tavčar pripeljal zadnje izvode knjig Cvetje v jesni iz stare knjižnice v novo knjižnico. Nato bo po krajšem kulturnem programu sledila predaja ključev in uradno odprtje knjižnice z ogledom sodobno urejenih knjižničnih prostorov.

Vljudno vabljeni!

Priloge

Praznovanje ob 100-letnici povesti Cvetje v jeseni

V letošnjem letu mineva sto let, odkar je Tavčarjeva povest Cvetje v jeseni v nadaljevanjih začela izhajati v podlistku Ljubljanskega zvona. Občina Gorenja vas - Poljane in Loški muzej Škofja Loka bomo to častitljivo obletnico obeležili s serijo dogodkov na Visoški domačiji v Poljanski dolini, ki bodo potekali od 24. do 28. avgusta 2017. Več o posameznih dogodkih si lahko preberete v priloženem vabilu.