25. april 2017

OBVESTILO - odvajanje in čiščenje komunalnih odpadnih voda

Spoštovani!

Obveščamo vas, da se s 1. majem 2017 spreminjajo obračunske cene storitev odvajanja in čiščenja komunalnih odpadnih voda. Cene so sestavljene iz cen infrastrukture in cen storitev, njihovo oblikovanje je določeno z državno uredbo o metodologiji za oblikovanje cen.

Kljub prizadevanjem in 60 % subvenciji omrežnin nam ni uspelo, da bi cene ostale nespremenjene. Novi ceni omrežnin za vodomere nazivnega primera do vključno DN 20 (z že upoštevano 60 % subvencijo občine) znašata 4,5157 EUR/mesec za odvajanje in 0,4890 EUR/mesec za čiščenje oz. skupaj 5,0047 EUR/mesec, kar je za nekaj manj kot 1,53 EUR več od starih cen (3,4752 EUR/mesec za odvajanje in 0,00 evra/mesec za čiščenje (poračun 2015)). Cena storitev odvajanja se ne spreminja (0,1945 EUR/m3), cena čiščenja pa se povečuje za 0,07 EUR/m3. Vse cene so brez 9,5 % DDV.

Primerjava s stroški individualnih sistemov za čiščenje komunalnih odpadnih voda: Stroški gospodinjstva vezani na odvajanje in čiščenje komunalnih odpadnih voda niso zanemarljivi tudi v primeru čiščenja na lastni mali komunalni čistilni napravi (MKČN). Vzorčni izračun omrežnine za čiščenje za malo komunalno čistilno napravo (4-6 PE, upoštevana nabavna vrednost z vgradnjo 4.000 EUR, življenjska doba 25 let) je 13,33 EUR/mesec. Stroški storitev (stroški povezani z električno energijo, vzdrževanjem (brez dela lastnika) in odvozom mulja (enkrat na tri leta) in servisnim vzdrževanjem) pa so odvisni od tipa MKČN in pri večini MKČN gibljejo nad 10 EUR/mesec.

Cenik je objavljen na naslednji povezavi: Cenik

V primeru nejasnosti smo vam na voljo (tel. št. 045183122, Kristina Knific).

Nova številka Podblegaških novic

Nova številka Podblegaških novic.

Ne spreglejte aktualnih razpisov:
    - Javni razpis za dodelitev sredstev finančne pomoči lastnikom ali investitorjem pri prenovi kulturne dediščine na območju občine za leto 2017
    - Javni razpis za sofinanciranje aktivnosti trajnostnega gospodarjenja z divjadjo
    - Javni razpis za kreditiranje malega gospodarstva in dopolnilnih dejavnosti na Škofjeloškem