07. april 2017

Podpis najemne pogodbe za prostore MORS v Todražu

Danes, 7. 4. 2017, sta ministrica  za obrambo Republike Slovenije ga. Andreja Katič in župan Občine Gorenja vas – Poljane Milan Čadež slovesno podpisala najemno pogodbo o uporabi opuščenih prostorov v upravljanju Ministrstva za obrambo RS.

Prostori obsegajo približno 1600 m2 nekdanjih delavnic tehničnega zavoda Ministrstva za obrambo RS in spremljajočega objekta pisarn z opuščeno menzo. Preostali del tretjine skladiščnih prostorov v delavnicah Ministrstvo za obrambo RS predvideva oddati v najem zainteresiranim podjetnikom za skladiščne namene.

Z današnjim podpisom pogodbe bodo objekti nekdanjega Rudnika Žirovski vrh, ki jih je po njegovem zaprtju uporabljalo Ministrstvo za obrambo RS, ponovno v uporabi, predvsem pa bodo na voljo tudi zainteresiranim lokalnim podjetnikom. S tem bomo zaokrožili delovanje Gospodarske cone Todraž, kjer so oddane vse dosedanje razpoložljive površine.

Na samem dogodku je bil prisoten tudi naš poslanec g. Žan Mahnič, ki je kot predsednik Odbora za obrambo v Državnem zboru tudi zaslužen, da je prišlo do tega podpisa pogodbe.

Košnja ob občinskih cestah

Danes se je pričela strojna košnja ob občinskih cestah. Izvajalec del je MJD Janez Mezeg s.p.. Košnja se vsako leto izvede na približno 200 km občinskih cest. Upoštevajo se predlogi krajevnih skupnostih, ki so bili posredovani do 18.07.2017. Košnja, ki se izvaja enkrat letno traja predvidoma 4 tedne. Občane naprošamo, da bodo pozorni na stroj, ki izvaja košnjo, in prilagodijo svojo hitrost na način, da lahko počasi obvozijo stroj.