15. marec 2017

Agencija za varnost prometa opozarja: »Klik varnostnega pasu vam lahko reši življenje. Vozimo pametno!«

S ponedeljkom se je pričela nacionalna preventivna akcija VARNOSTNI PAS, ki bo potekala od 13. do 26. marca 2017.
Namen akcije je povečati delež uporabe varnostnih pasov na vseh vožnjah in v vseh vozilih ter tako zmanjšati težo posledic prometnih nesreč saj je varnostni pas  ključen člen, ki nam pri morebitnem trku lahko reši življenje.

Večina ljudi sicer pozitivno ocenjuje uporabo varnostnih pasov, vendar pogosto, predvsem na vsakodnevnih in krajših vožnjah, podcenjuje tveganje in možne posledice trka. A le en KLIK, ki ga slišimo, ko se pripnemo z varnostnim pasom, nam lahko reši življenje, zato je uporaba pasu življenjskega pomena.

Preberi več >>

OBČINA PREJELA 96 POBUD ZA SPREMEMBO OBČINSKEGA PROSTORSKEGA NAČRTA

Občina Gorenja vas - Poljane obvešča vse občane, da je v zaključenem zbiranju pobud za spremembo občinskega prostorskega načrta na občino prejela 96 pobud.

V naslednjih dneh bodo predstavniki LOCUSA d.o.o. opravili terenski ogled lokacij zbranih pobud za spremembo namenske rabe.