15. marec 2017

Agencija za varnost prometa opozarja: »Klik varnostnega pasu vam lahko reši življenje. Vozimo pametno!«

S ponedeljkom se je pričela nacionalna preventivna akcija VARNOSTNI PAS, ki bo potekala od 13. do 26. marca 2017.
Namen akcije je povečati delež uporabe varnostnih pasov na vseh vožnjah in v vseh vozilih ter tako zmanjšati težo posledic prometnih nesreč saj je varnostni pas  ključen člen, ki nam pri morebitnem trku lahko reši življenje.

Večina ljudi sicer pozitivno ocenjuje uporabo varnostnih pasov, vendar pogosto, predvsem na vsakodnevnih in krajših vožnjah, podcenjuje tveganje in možne posledice trka. A le en KLIK, ki ga slišimo, ko se pripnemo z varnostnim pasom, nam lahko reši življenje, zato je uporaba pasu življenjskega pomena.

Preberi več >>

Košnja ob občinskih cestah

Danes se je pričela strojna košnja ob občinskih cestah. Izvajalec del je MJD Janez Mezeg s.p.. Košnja se vsako leto izvede na približno 200 km občinskih cest. Upoštevajo se predlogi krajevnih skupnostih, ki so bili posredovani do 18.07.2017. Košnja, ki se izvaja enkrat letno traja predvidoma 4 tedne. Občane naprošamo, da bodo pozorni na stroj, ki izvaja košnjo, in prilagodijo svojo hitrost na način, da lahko počasi obvozijo stroj.